Pozvánka na online Workshop Centra pro digitální výzkum náboženství

Chtěli byste se dozvědět více o digitálních humanitních technikách zaměřených na předmoderní zdroje? Zúčastněte se workshopu s několika členy projektu Dissident Network a hosty.

18. 10. 2021

Srdečně vás zveme na akci Centra pro digitální výzkum náboženství (CEDRR), která se uskuteční v úterý 19. 10. 2021 10:00-13:00 s přestávkou cca uprostřed. Akce je součástí 100. výročí výuky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Můžete se připojit online a jen sledovat, nebo se zapojit a ptát se. Uslyšíte ukázku výzkumně orientovaného přístupu k digitálním humanitním vědám a dovíte se, co se aktuálně děje v CEDRR i v projektu DISSINET, financovaném prestižním grantem ERC.

Odkaz k připojení přes Zoom odkaz na událost

19. 10. 2021 10:00–13:00

Program akce (prezentace budou v angličtině):

• David Zbíral: "Presenting the Dissident Networks Project (DISSINET)"
  • Robert L. Shaw: "Modelling Systems of Sentencing in Early Inquisition Trials: Examples from the Trial Register of Peter Sella (1241–2)"
  • Reima Välimäki: "Computational authorship attribution on medieval anti-polemical treatises"
  • Vojtěch Kaše, Nina Nikki, Tomáš Glomb: "Righteousness in Early Christian Literature: Distant Reading and Textual Networks"
  • Anestis Karasaridis: "Antonine Plague in Rome: Modeling Examples and Preliminary Results"