DARIAH Annual Event 2022: Storytelling

  • 31. května – 3. června 2022
  • Eugenides Foundation, located in 387, Syggrou Avenue, 17564, Paleo Faliro, Athens, Greece

Síla vyprávění příběhů jako strategie vytváření významů a znalostí je v lidských kulturách hluboce zakořeněná, sahá až k našim prvním písemným záznamům. To, jak shromažďujeme, sdílíme a používáme své příběhy, vypovídá mnohé o tom, kdo jsme, jak se bavíme a vzděláváme, jak si budujeme identitu a chápeme svět mimo náš zorný úhel, jak se stavíme k vlastní minulosti a budoucnosti.

Na tomto prvním hybridním setkání komunity DARIAH vyzdvihneme sílu vyprávění příběhů v umění a humanitních vědách. Doufáme, že se tím na naše výzkumné metody a výzkumné infrastruktury podíváme optikou vyprávění příběhů, vytvoříme konceptuální mosty mezi uměním, technologiemi, humanitními vědami a dalšími obory. Registrace na akci je nyní otevřena.

DARIAH je evropská výzkumná infrastruktura pro umění a humanitní vědy. Jejím posláním je umožnit vědeckým komunitám pomocí digitálních metod vytvářet, propojovat a sdílet znalosti o kultuře a společnosti. Výroční akce DARIAH nabízí komunitě DARIAH i mimo ni možnost prezentovat výsledky a nové nápady; setkávat se a navazovat kontakty.

Konference probíhá fyzicky i ONLINE, a registrace na ni je ZDARMA.

PROGRAM KONFERENCE WEB UDÁLOSTI REGISTRACE NA KONFERENCI

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info