Neural dialogue models: growing up confident and independent

• 11. dubna 2022
  •  MFF UK, Malostranské nám. 25, 4. patro, místnost S1

Přednášející: Milica Gašić

Neurální přístupy k modelování dialogu přinesly nejmodernější výsledky v každé dílčí oblasti, od sledování stavu dialogu až po uživatelské modelování. Jednou z největších výhod neuronových sítí pro výzkum dialogu je jejich potenciál pro end-to-end modelování . I tyto, v mnoha ohledech užitečné modely, však mají své Achillovy paty. Jejich slabé stránky jsou patrné zejména ve třech aspektech učení, a to nezávislosti, důvěře a interakci. V této přednášce ukážu, jak lze každý z těchto aspektů řešit v neuronových přístupech ke sledování stavu dialogu, odhadování politiky dialogu a modelování uživatelů.

ŽIVOTOPIS:

Milica Gašić je profesorkou dialogových systémů a strojového učení na Univerzitě Heinricha Heineho v Düsseldorfu. Před svou současnou pozicí byla lektorkou mluvených dialogových systémů na katedře inženýrství Univerzity v Cambridge, kde vedla Dialogue Systems Group. Doktorské studium dokončila pod vedením profesora Steva Younga a tématem její diplomové práce bylo Modelování statistického dialogu. Je držitelkou titulu MPhil v oboru počítačové řeči, textu a internetových technologií na University of Cambridge a diplom z matematiky a informatiky na univerzitě v Bělehradě. Je členkou vědeckého poradního sboru DFKI, členkou ACL, členkou ELLIS a senior členem IEEE. V současné době je držitelkou ceny Alexandra von Humboldta Sofja Kovalevskaja a zahajovacího grantu Evropské výzkumné rady.

*** Přednáška proběhne jak v prezenční podobě tak prostřednictvím platformy ZOOM. Pro informace, jak se připojit ke streamované přednášce a link na online přednáškukontaktujte: sevcikova@ufal.mff.cuni.cz ***

Načítám mapu…