Online přednáška Multilingual Coreference Resolution

•  MFF UK, Malostranské nám. 25, 4. patro, místnost S1

Přednášející:

Miloslav Konopík
Ondřej Pražák (Faculty of Applied Sciences, University of West Bohemia, Plzeň)

V přednášce Vám představíme end-to-end systém pro rozlišení koreferencí a experimenty na nedávno vytvořeném vícejazyčném korpusu CorefUD. Kromě monolinguálních experimentů kombinujeme experimentální data ve vícejazyčných experimentech a trénujeme dva spojené modely – pro slovanské jazyky a všechny jazyky dohromady. Spoléháme na komplexní model deep learning přizpůsobený pro korpus CorefUD. Kromě jiného také promluvíme o problémech, se kterými jsme se potýkali, zejména pokud jde o rozdíly mezi korpusy v různých jazycích. Nakonec se zaměříme na výhody harmonizovaných anotací. Ukážeme, jak použití spojených modelů pomáhá u jazyků s menšími sadami trénovach dat.

*** Přednáška proběhne jak v prezenční podobě tak prostřednictvím platformy ZOOM. Pro informace, jak se připojit ke streamované přednášce a link na online přednáškukontaktujte: sevcikova @ufal.mff.cuni.cz ***

Načítám mapu…